BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 2771166
*
nr 277 1166
Ljusstakar
1 par. H.20, pläter
Utrop:
800 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/10 14:31:39
1
900 kr
20/10 15:53:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44
-
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58
-
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:25
-
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
*
Ljusstakar
nr 277 1166
Ljusstakar
1 par. H.20, pläter
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/10 14:31:39 | 1 | 900 kr |
20/10 15:53:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
2144 Kandelabrar
Ett par, Maria Persson, Lindesberg. Signerade, bem..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:44 -
3455 Kandelabrar
ett par, Nyrokoko. Höjd: 50 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:58 -
5192 Ljusstakar
2 st, mässing, Kobror. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
5089 Ljusstakar
Ett par, silver. Höjd: 16cm, fyllda, bruttovikt: 374g
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:25 -
5055 Ljusstake
mässing. Höjd: 31cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17